КИЇВ (QHA) -

Солом'янський районний суд міста Києва обрав фігуранту «справи рюкзаків» — синові глави МВС Арсена Авакова Олександру запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Відповідне рішення виніс суддя Солом'янського райсуду Києва Віталій Українець 1 листопада.

— Вимогу сторони обвинувачення задовольнити частково. Обрати запобіжний захід Олександру Авакову... у вигляді особистого зобов'язання. Він має з’являтися на вимогу слідчих і повідомляти про свої переміщення, — сказав суддя, зачитуючи постанову.

Під час засідання були заслухані характеристики на О. Авакова від командирів полку «Київ 1», позиція сторони обвинувачення.

Зокрема, прокурори клопотали про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту на 60 днів з можливістю звільнення під заставу в розмірі 5 млн грн. За їхніми словами, підсудний також може впливати на свідків, а також, з урахуванням матеріального стану, може покинути межі України.

Представники сторони обвинувачення також відзначили, що проведенню слідчих дій за «справою рюкзаків» перешкоджали «десятки осіб спортивної статури і співробітників Нацполіції».

Відзначимо, що 1 листопада детективи НАБУ і прокурори САП провели обшуки за місцем реєстрації та проживання низки посадових осіб Національної поліції в Києві та Київській області в рамках розслідування цієї справи.

Ці та інші розшукові слідчі дії проводяться з метою з'ясування обставин, виявлених раніше детективами НАБУ в ході розслідування кримінального провадження щодо розтрати понад 14 млн грн при закупівлі рюкзаків для потреб МВС України наприкінці 2014 — початку 2015 років. Детективи з'ясовують обставини, пов'язані з підробкою складських документів щодо поставлених рюкзаків.

QHA повідомляло, що САП подала до суду клопотання щодо обрання запобіжного заходу синові глави Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова Олександру, якого підозрюють у фінансових махінаціях у "справі про рюкзаки».

Раніше САП і НАБУ повідомили про підозру синові Арсена Авакова за частиною 5 статті 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу.

31 жовтня співробітники НАБУ затримали колишнього заступника міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Сергія Чеботаря, який також є підозрюваним у цій справі.

Перед цим НАБУ проводило обшуки в сім'ї міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. Згідно з отриманою інформацією, обшуки проходили у сина Авакова — Олександра. Ці обшуки проходили в рамках «справи про рюкзаки».

QHA повідомляло, що на засідання Солом'янського районного суду міста Києва, де обирають запобіжний захід синові глави МВС Арсена Авакова Олександру, прийшли люди в камуфляжі, що завадило великій кількості журналістів потрапити до зали.

Джерело: «Інтерфакс-Україна»

QHA