КИЇВ (QHA) -

Оболонський районний суд Києва відмовив адвокату екс-президента України Януковича Максиму Герасько в наданні більшого часу для ознайомлення з матеріалами справи про державну зраду.

Герасько на засіданні в четвер знову заявив клопотання про те, що йому необхідно три місяці з моменту його призначення 18 серпня державним захисником Януковича для ознайомлення з матеріалами справи, а також попросив перенести засідання суду з урахуванням цього клопотання на більш пізній термін.

Однак суд не задовольнив клопотання адвоката.

— Суд вважає, що одного місяця цілком достатньо для ознайомлення з матеріалами справи, — сказав головуючий суддя Владислав Дев'ятко.

Державний захисник екс-президента назвав таку позицію суду неприпустимою. На його думку, це є підтвердженням існування тиску на суд.

У відповідь на це суддя Дев'ятко зробив зауваження адвокату про неприпустимість подібних заяв під час судового засідання.

— Державний захисник екс-президента назвав таку позицію суду неприпустимою. Якщо буде тиск на суд, то про це буде відразу повідомлено до Вищої ради правосуддя і Генеральної прокуратури України, — підкреслив суддя.

Крім того, під час засідання через неприйняте відведення справи адвокат президента-втікача хоче викликати до Оболонського суду поліцію, а також просить півгодинну перерву.

Нагадаємо, колегія суддів Оболонського райсуду Києва розпочала засідання у справі колишнього президента України Віктора Януковича. Він звинувачується у скоєнні державної зради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією, веденні агресивної війни, тобто злочини, передбачені ч.1 ст.111, ч. 5 ст.27, ч.3 ст.110, ч.2 ст.437 Кримінального кодексу.

QHA