СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У так званому Верховному суді Криму учора, 6 лютого, відбулося чергове засідання у справі Ахтема Чийгоза. Судді вивчали відеозаписи очевидців і відеоматеріали російських телеканалів про події 26 лютого 2014 року біля будівлі Верховної Ради.

Було досліджено 13 відеофайлів тривалістю від однієї до десяти хвилин. Сім роликів представляли собою випуски інформаційних програм російських та українських телеканалів: ВГТРК, Перший канал, НТВ, RT, Дождь, Мир, 5 канал.

— Жодне з досліджених речових доказів (так само як і досліджених у попередніх судових засіданнях) не підтверджує пред'явлене Ахтему Чийгоз звинувачення. На трьох відеозаписах є зображення Ахтема Чийгоза, проте ніяких дій, приписуваних йому обвинуваченням, він не робить. Немає з його боку закликів «Бий» і «Дави», як стверджував свідок звинувачення Ейваз Умеров, немає ніяких жестів, які Чийгоз подає мітингувальникам для здійснення ними незаконних дій. У цілому створюється відчуття, що, фабрикуючи кримінальну справу, слідчі навіть не стали оглядати відеоматеріали, інакше б вони скорегували явно абсурдні речові докази, які не узгоджуються з нібито наявними в реальності діями Ахтема Чийгоза 26.02.2014, — повідомляє Полозов.

Підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму виніс рішення залишити без змін запобіжний захід заступнику голови Меджлісу кримських татар Ахтему Чийгозу.

Як повідомляло QHA, з 29 січня 2015 року Чийгоз знаходиться в СІЗО за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України від 26 лютого 2014 року перед будинком Верховної Ради Криму. Російська влада звинувачує його в організації масових заворушень.

Окупаційний суд неодноразово продовжував Чийгозу запобіжний захід у вигляді утримання під вартою, аргументуючи це тим, що він є громадянином іншої держави, має український паспорт, тому може покинути територію Криму, сховавшись від слідства. 12 грудня 2016 року «Верховний суд Криму» знову продовжив Чийгозу термін утримання під вартою до 8 квітня 2017 року.

ФОТО: інтернет

QHA