КИЇВ (QHA) -

1 грудня Солом'янський суд прийняв скаргу адвоката депутата Верховної Ради України Олександра Онищенка на клопотання Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про його екстрадицію з Іспанії, рішення про яку винесуть вже 4 грудня.

На засіданні Солом'янського суду адвокат Онищенка заявив, що НАБУ не мало права відправляти запит до Іспанії.

Прокурор Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) Андрій Перов, у свою чергу, зазначив, що запит відправила Генеральна прокуратура України (ГПУ), а НАБУ підготувало клопотання.

Ще 19 жовтня суд Іспанії розпочав розглядати питання про екстрадицію Олександра Онищенка в Україну. Перов додав, що на суді Іспанії Онищенку обрали запобіжний захід у вигляді умовного звільнення, проте зобов'язали першого числа кожного місяця відмічатися в суді.

Раніше QHA повідомляло, що Олександр Онищенко, який ховається від правоохоронних органів України, планує оформити німецьке громадянство. Бургомістр селища Герцлаке, де живе політик, Ганс Бескен зазначив, що допомагає Онищенку отримати німецьке громадянство і звертається з цього питання до вищих інстанцій.

Нагадаємо, Онищенко виїхав до Німеччини, коли з нього зняли депутатську недоторканність.

Національне антикорупційне бюро України 7 грудня почало розслідування за фактами підкупу збіглим депутатом фракції «Воля народу» Онищенка депутатів українського парламенту. Раніше Генеральна прокуратура України висунула підозру збіглому народному депутату Олександру Онищенко у причетності до поставок газу в окупований Крим.

Джерело: Цензор.НЕТ

QHA