СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У п'ятницю, 17 лютого, підконтрольний Кремлю Верховний суд Криму планує розглянути апеляційні скарги на продовження арешту Мусліму Алієву, Емір-Усеіну Куку і Вадиму Сіруку, повідомляє група «Кримська солідарність».

Крім того, буде розглянуто апеляцію адвоката Еміля Курбедінова на рішення суду про продовження утримання під вартою фігурантам «ялтинської четвірки».

3 лютого «суд» продовжив арешт чотирьох фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» до 8 квітня 2017 року.

Нагадаємо, рік тому 11 лютого у Криму почалася хвиля обшуків у будинках кримських мусульман з метою представити їх «терористами». Вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеін Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров і Муслім Алієв.

12 жовтня 2016 року в масивах Строганівка і Кам'янка Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинки кримських татар Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова, Узеіра Абдуллаєва, Тимура Абдуллаєва і Рустема Ісмаїлова. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною.

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стало візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

ФОТО: інтернет

QHA