КИЇВ (QHA) -

Павло Петренко на прес-конференції в четвер повідомив, що головним у вчорашньому рішенні суду ООН є те, що була визнана його юрисдикція щодо обох конвенцій.

— Вчора відбулася добра подія. Найголовніше, що було вчора озвучене — суд визнав свою юрисдикцію щодо обох конвенцій. Як ви знаєте, то російська сторона наголошувала на тому, що суд не має права розглядати ці справи в частині фінансування тероризму. Ми по максимуму озвучили попередні заходи і суд на цьому етапі частково задовольнив їх.

Говорячи про другу конвенцію, Павло Петренко повідомив, що незважаючи на те, що відносно неї немає практики і прецедентів, суд вирішив ретельніше розглянути всю доказову базу.

— Україна має вагомі докази — ввезення зброї, фінансування, докази щодо Боїнгу і багато іншого. Зараз ми чекаємо процесуальний графік, коли зможемо надати всі докази. У цілому, вчорашні рішення оптимістичні, — зазначив міністр.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 19 квітня Міжнародний суд ООН погодився на введення обмежувальних заходів для Росії щодо порушення Конвенції про расову дискримінацію для захисту національних меншин в анексованому Криму.

У той же час, суд відмовив у тимчасових заходах проти РФ за порушення конвенції про заборону фінансування тероризму.

QHA