ГААГА (QHA) -

Перше рішення Міжнародного суду ООН за позовом України проти Російської Федерації оголосять 19 квітня. Про це повідомляється в заяві суду.

— Публічне засідання буде проходити о 3:00 дня у Палаці миру в Гаазі, під час якого суддя Ронні Абрахам, голова суду, зачитає рішення, — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що засідання буде транслюватися в прямому ефірі на сайті суду, а також онлайн телеканалом ООН.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов з метою притягнути Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

До матеріалів справи потрапили катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти в Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар і українців в окупованому Криму.

Важливо, що в позові містяться вимоги ще до винесення підсумкового вироку заборонити Росії здійснювати агресивні дії, які можуть погіршити ситуацію, а також припинити фінансування терористичних організацій.

ФОТО: інтернет

QHA