ГААГА (QHA) -

У Міжнародному суді ООН в Гаазі представник України доктор Гарольд Кох звинуватив Росію у поставках озброєння бойовикам на Донбасі, жертвами терористичних атак яких стало цивільне населення, передає кореспондент QHA.

Він прокоментував реакцію на звинувачення від представника РФ Самюеля Вордсворса, заявивши, що абсолютно обурений кричущим фактом, що російський відповідач не став заперечувати поставок зброї бойовикам Донбасу.

— Він припустив, що якщо є збройний конфлікт, то не може бути тероризму... Тероризм означає атаки на цивільних. РФ взяла на себе зобов'язання запобігти фінансування тероризму, повідомив Кох.

Він згадав використання проросійськими терористами на Донбасі зенітно-ракетних комплексів «БУК», реактивних систем залпового вогню «Град» російського виробництва, з яких був обстріляний малайзійський борт MH-17 та Маріуполь, Краматорськ і Авдіївка відповідно. В результаті всіх цих терористичних атак бойовиків загинули мирні громадяни.

Навіть під час конфлікту цивільні, які проживають далеко від зони конфлікту і не беруть у ньому активної участі, можуть стати жертвами терористичних атак. У той час, коли «ЛНР» і «ДНР» залучені до бойових дій з українською армією, це жодним чином не звільняє Росію від відповідальності у рамках Конвенції (про боротьбу з фінансуванням тероризму), коли вона надає ракети бойовикам, які потім стріляють з них, щоб вбивати цивільних в районах, які знаходяться далеко від зони бойових дій, — зазначив Кох.

Раніше глава делегації України Олена Зеркаль під час слухань за позовом України проти Росії у Міжнародному суді ООН 8 березня заявила, що цивільне населення на Сході України та в окупованому Криму потребує негайного захисту на рівні Міжнародного суду ООН.

Нагадаємо, 16 січня 2017 року Україна подала до Міжнародного суду ООН позов з метою притягти Російську Федерацію до відповідальності за порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

У матеріалах справи фігурують катастрофа малайзійського Боїнга, обстріли житлових кварталів Маріуполя, Краматорська, Волновахи, теракти у Харкові та інших українських містах. Окремо були винесені питання, що стосуються порушень прав кримських татар та українців у окупованому Криму.

ФОТО: інтернет

QHA