СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Підконтрольний окупантам Верховний «суд» Криму відмовив у апеляційній скарзі за позовом члена виконавчої ради Всесвітнього конгресу кримських татар і голови ревізійної комісії Курултаю Алі Озенбаша до прикордонного управління ФСБ Росії. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

Причиною звернення до «суду» послужило те, що співробітники прикордонного управління окупантів ФСБ у вересні 2016 року застосували незаконні дії і порушили міжнародно-правові норми щодо члена ВР ВККТ при перетині ним адміністративного кордону при в'їзді до Криму.

— Алі Озенбаш стверджує, що при перетині ним контрольно-пропускного пункту при в'їзді до Криму дані співробітники Прикордонного управління ФСБ під час перевірки документів та опитування діяли в порушення законодавства та міжнародно-правових норм, повідомив Джелял.

Раніше QHA повідомляло, що 20 вересня 2016 року у пункті пропуску «Чонгар» ФСБ окупантів без пояснення причин затримала голову ревізійної комісії Курултаю кримськотатарського народу Алі Озенбаша.

Нагадаємо, 7 вересня 2014 року Озенбаша затримали російські прикордонники на виїзді з Криму. За словами голови ревізійної комісії Курултаю, він їхав до Львова, де мав зустрітися з лідером кримськотатарського народу, народним депутатом України Мустафою Джемілєвим та главою Меджлісу Рефатом Чубаровим. Російські прикордонники поводилися з ним грубо: кидали обличчям у землю, травмували руку. Після прибуття до Києва він планував звернутися по медичну допомогу. Тоді, на думку Озенбаша, головною метою цього затримання було залякування його як активного члена кримськотатарської спільноти.

QHA