КИЇВ (QHA) -

Вищий адміністративний суд України 20 квітня залишив без розгляду позов екс-генпрокурора України Віктора Шокіна про його поновлення на посаді. Також суд відмовив представникам Шокіна в задоволенні клопотання про поновлення строків подачі позову.

Відзначається, що на засіданні були присутні представники всіх сторін справи (зокрема, парламенту і президента), але був відсутній позивач.

Нагадаємо, 16 лютого 2016 року президент Петро Порошенко запропонував Віктору Шокіну піти у відставку з посади генерального прокурора у зв'язку з відсутністю довіри громадськості до ГПУ.

19 лютого прес-секретар президента України Святослав Цеголко повідомив про те, що Адміністрація президента отримала заяву Генерального прокурора України Віктора Шокіна про відставку. Однак той залишився на посаді.

16 березня парламентський Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді України звільнити Віктора Шокіна з посади генерального прокурора.

29 березня Верховна рада України голосами 289 депутатів відправила Віктора Шокіна у відставку.

Нарешті, 3 квітня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав указ №124 / 2016 про звільнення Віктора Шокіна з посади генерального прокурора.

13 березня 2017 року Вищому адміністративному суді Києва було зареєстровано позовну заяву від Віктора Шокіна з проханням визнати незаконною і скасувати постанову ВР України про надання згоди на його звільнення президентом з посади генпрокурора України.

ФОТО: інтернет

QHA