КИШИНІВ (QHA) -

Конституційний суд Молдови ухвалив, що перебування російських військ на території Придністровського району країни трактується як окупація цих територій і є неконституційним. Про це повідомляє «Ліга.нет».

У рішенні суду зазначено, що «близько 11% території Молдови є окупованою, а російська армія не була виведена з Придністровського регіону Молдови».

Нагадаємо, із запитом до Конституційного суду звернулася в 2015 році одна із проєвропейських партій Молдови, вимагаючи визнати неконституційним перебування російської армії на території Придністров'я.

У невизнаній Придністровській Молдавській Республіці на території Молдови розміщені спільні миротворчі сили, абсолютна більшість яких складають військовослужбовці армії Росії.

Раніше лідер невизнаної ПМР Вадим Красносельський відкинув пропозицію офіційного Кишинева про статус Придністров'я як особливого регіону всередині країни. Підконтрольна Кремлю влада так званої ПМР і далі сподівається на «приєднання» регіону до РФ.

Як повідомляло QHA, на початку квітня на тендері на постачання електричної енергії в Молдові кращим визнали пропозицію української DTEK Holding. Пропозиція компанії з України виявилася більш економічно вигідною, ніж пропозиція МолдГРЕС, розташованої в Придністровському регіоні країни.

ФОТО: інтернет

QHA