КИЇВ (QHA) -

В Одеській області суд конфіскував на користь держави нафтопродукти вартістю понад 800 млн грн у рамках розслідування "злочинної схеми Сергія Курченка", повідомила на своїй сторінці в Фейсбуці прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

— Завдяки спільно вжитим заходам прокуратури Одеської області, Головного управління Нацполіції в області, Управління СБУ в області та Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області в рамках розслідування кримінального виробництва за рішенням суду застосована спеціальна конфіскація близько 100 тис. тонн нафтопродуктів, — повідомила Сарган.

За її словами, паливо надійшло на територію України для реалізації злочинною організацією під керівництвом Курченка без сплати митних платежів.

— Загальна вартість конфіскованого за рішенням Київського районного суду м. Одеси палива становить понад 800 млн грн. З огляду на, що в ході розслідування судом дано дозвіл на реалізацію арештованого палива, вироком суду застосована спецконфіскація за всіма цими нафтопродуктам або коштами, отриманими від їхньої реалізації, в тому числі нарахованих на них відсотків, — написала вона.

Сарган зазначила, що частина конфіскованого палива знаходиться на нафтобазах. Крім того, від реалізації частини нафтопродуктів до бюджету у вигляді податків вже виплачено понад 300 млн грн, на рахунках банківських установ знаходиться понад 100 млн грн, на які нараховані понад 13 млн грн відсотків.

Нагадаємо, у травні 2016 року суд за клопотанням старшого слідчого Генпрокуратури заарештував майно Сергія Курченка.

У 2014 році МВС встановила схему незаконного ввезення на територію України і реалізації нафтопродуктів групою компаній Курченка, якого називають "гаманцем" сім'ї Віктора Януковича. Збитки держбюджету оцінюють у 7 млрд гривень.

У серпні 2015 року Печерський райсуд Києва заарештував нафтопродукти олігарха Сергія Курченка, які зберігаються на потужностях компанії "Укртранснафтопродукт".

Пізніше ГПУ оголосила підозру Курченку у справі розкрадання майна державного підприємства ПАТ "Укргазвидобування".

QHA