БАРСЕЛОНА (QHA) -

За рішенням провінційного суду Барселони, оприлюдненому в понеділок, 15 січня, Демократична європейська каталонська партія (ДЕКП) нелегально отримала від будівельної компанії Ferrovial щонайменше 6,6 мільйона євро. Суд дійшов висновку, що гроші надходили на рахунок партії у якості свого роду хабара — оплати за «гарантоване надання певної кількості замовлень».

В рамках корупційної схеми Ferrovial робила пожертви Палацу каталонської музики, після чого керівництво установи переказувало частину грошових коштів на рахунки ДЕКП. Схема функціонувала з 1999 по 2009 рік, коли незаконні взаємини між партією, на той час називалася Демократична конвергенція Каталонії, і будівельною компанією були виявлені.

Правляча протягом багатьох років у регіоні Демократична конвергенція Каталонії заперечувала отримання «відкатів». Щоб виправити свою репутацію, партія перейменувалася у 2016 році в Демократичну європейську каталонську партію. Тепер ДЕКП потрібно відшкодувати кошти на користь держави.

У той же час уряд Іспанії застерігає Карлеса Пучдемона від спроб керувати Каталонією з Бельгії, де політик перебуває разом з чотирма своїми прихильниками. У іншому випадку Мадриду доведеться перейняти пряме управління регіоном, заявив 15 січня прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой. За його словами, Пучдемон повинен «фізично» вступити на посаду глави каталонського уряду.

Прихильники незалежності від Іспанії здобули перемогу на позачергових парламентських виборах у Каталонії, що проходили 21 грудня 2017 року. Незважаючи на те, що перше місце посіла ліберальна партія «Громадяни — Громадянська партія» (Ciudadanos), яка виступає за євроінтеграцію, абсолютну більшість у парламенті отримали представники трьох партій сепаратистів. 10 січня стало відомо, що Пучдемон спробує знову зайняти пост глави каталонської адміністрації.

У кінці жовтня Мадрид відсторонив від влади каталонську адміністрацію і розпустив регіональний парламент. Суд порушив кримінальні справи за спробу заколоту проти ряду каталонських політиків і вищих чиновників. Пучдемон і декілька його прибічників здалися бельгійській поліції у Брюсселі. Пізніше Верховний суд Іспанії відкликав міжнародний ордер на їх арешт, який, однак, не був анульований у самій Іспанії.

QHA повідомляло, що прем'єр Іспанії відмовився зустрічатися з екс-главою Каталонії, який переховується у Брюсселі від звинувачень у сепаратизмі.

Джерело: Deutsche Welle

QHA