КИЇВ (QHA) -

У найближчі роки на Донеччині та в Криму ймовірно зберігатиметься статус-кво, — йдеться в експертному опитуванні благодійного фонду "Ініціатива з дослідження східноєвропейської безпеки" (East European Security Research Initiative Foundation), презентованого 16 січня, передає кореспондент QHA.

За даними дослідження, 40% опитаних експертів заявили, що в Криму збережеться статус-кво, 23% експертів вважають, що Росія буде накачувати окупований півострів зброєю. Також, 21% респондентів вважають, що проти Росії будуть посилені санкції за захоплення Криму.

На думку 56% опитаних експертів, збереження нинішньої інтенсивності протистояння буде і на Донбасі. Крім того, 27% експертів вважають, що можлива і заморозка конфлікту. Ймовірність інших сценаріїв: створення миротворчої місії ООН, визнання РФ незалежності терористів і відновлення українського суверенітету над ОРДЛО вважають імовірними усього 5% експертів.

Дослідження проводилося у грудні 2017 року методом анкетування 62 експертів аналітичних центрів України та інших держав "Східного партнерства" — Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, а також — Естонії, Литви, Словаччини, Польщі, Угорщини.

Нагадаємо, 11 січня Путін заявив, що Росія готова повернути Україні її військову техніку з окупованого Криму. За словами глави РФ, вся українська бойова техніка — "десятки кораблів і десятки бойових літаків" — знаходяться у жалюгідному стані. Однак сам Путін поспішив заявити, що провини РФ у цьому немає.

Перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко різко відповіла на пропозицію Путіна повернути українську військову техніку з окупованого півострова, заявивши, що Україна Крим за кораблі не продає. Геращенко додала, що Україна поверне "Крим і всю українську там власність, у тому числі, й кораблі. Як і Донбас».

QHA