ВАШИНГТОН (QHA) -

Напередодні обрання президента США у листопаді 2016 року військова розвідка РФ здійснила кібератаку щонайменше на одного постачальника програмного забезпечення для голосування, і розіслала понад сто фішингових листів виборчим комісіям Сполучених Штатів.

Про це стало відомо з секретного звіту Агентства національної безпеки США, який отримало американське видання The Intercept. На даний момент цей документ АНБ вважається найдокладнішим урядовим звітом про втручання Росії у вибори.

— Виконавці російського генштабу ГРУ... здійснили кібершпигунські операції стосовно американської компанії в серпні 2016 року, з метою отримання інформації про пов'язаний з виборами програмний продукт і обладнання... Виконавці, схоже, використовували цю інформацію для поширення фішингових листів на тему реєстрації виборців у місцевих урядових організаціях.

АНБ робить висновки щодо того, чи вплинуло втручання хакерів на результати виборів, але і глибина проникнення залишається невідомою. Також доповідь підвищує ймовірність втручання Росії у певні елементи американської виборчої системи.

Зазначається, що журналісти зв'язувалися з АНБ і Національною розвідкою щодо доповіді, проте посадовці просили не публікувати її, і відмовилися від коментарів.

За даними АНБ, російські урядові хакери отримали завдання з кібершпигунства, і збиралися обдурити співробітників місцевих органів влади. Під виглядом постачальника програмного забезпечення для виборів їм розсилалися на пошту документи Microsoft Word зі шкідливими програмами, які надають хакерам контроль над зараженим комп'ютером.

Як повідомляло QHA, колишній глава ФБР Джеймс Комі погодився публічно дати свідчення про втручання Росії в американські вибори 2016 року у комітеті Сенату з розвідки.

ФОТО: інтернет

QHA