ХЕРСОН (QHA) -

Матеріали кримінальних проваджень на 83 військовослужбовців частин ВМС і ЗС України, що залишилися у Криму після його окупації, передала для розслідування військова прокуратура Південного гарнізону своєму структурному підрозділу на Херсонщині.

У матеріалі йдеться про тих солдатів, матросів і сержантів, які призивалися з Херсонської області, а потім залишилися в АРК або навіть перейшли на службу до окупантів всупереч присязі.

Кримінальні провадження розпочаті за фактами дезертирства або державної зради, проте це не означає, що всі без винятку фігуранти таких справ вчинили злочини. Можливо, частина з них ні на яку зраду не пішла — бійці вважали за краще пізніше самостійно повернутися на материкову Україну, проте з різних причин не повідомили про це у військкомати за місцем проживання і не з'явилися до військової прокуратури Херсонського гарнізону, вважаючи за краще знайти роботу на цивілці або вступити до вузів.

Відносно таких військовослужбовців кримінальні провадження будуть закриті.

А ось ті з них, хто вважав за можливе прийняти присягу Росії і потім навідуватися в Україну «приватно», будуть затримані і віддані під суд. Кілька таких хитрунів, які сповідують позицію "і нашим, і вашим", які затримані на адміністративному кордоні Херсонщини з анексованим півостровом, вже засуджені до різних термінів — до семи років позбавлення волі.

Раніше повідомлялося, що після анексії Криму тільки флот отримав понад 200 одиниць нових зразків озброєння і військової техніки.

Військова авіація Криму більш модернізована і оснащена в порівнянні з періодом до анексії. Наприклад, винищувальний авіаполк аеродрому "Бельбек" оснащений новими літаками СУ-27П, СУ-27УБ, СУ-30м2.

Джерело: Новий день

QHA