ФЕОДОСІЯ/КЕФЕ (QHA) -

12 січня у Феодосійському "міському суді Республіки Крим" відбудуться судові засідання над кримськотатарськими активістами, які вийшли з одиночними пікетами проти репресій, що проводяться російськими окупантами щодо кримських татар.

Про це повідомляє громадське об'єднання "Кримська солідарність".

Перед "судом" окупантів постануть п'ятеро кримських татар: Мустафаєв Р.Н., Мустафаєв Е.Н., Урімов А.С., Дані Е.А. і Рустемов Р.І.

Правозахисники також опублікували імена "суддів" — Гурова О.М. і Терентьєв О.М. Активісти закликають усіх небайдужих підтримати кримських татар і прийти до будівлі "суду" за адресою: вулиця Грецька, 3а.

Раніше повідомлялося, що на щомісячній зустрічі громадського об'єднання «Кримська солідарність» громадські активісти та юристи офіційно оголосили про продовження марафону зі збору коштів для погашення штрафів за одиночні пікети кримських татар.

18 грудня 2017 року в окупованому Криму відбулися засідання окупаційних «судів» в адміністративних справах проти кримських татар. Покарання у вигляді штрафів отримали 65 активістів, які брали участь 14 жовтня 2017 року в одиночних пікетах проти репресій російських силовиків щодо кримських татар. Сума штрафів складає переважно 10 тисяч рублів (4,5 тис. грн), у низці випадків — 15 тисяч рублів.

Нагадаємо, 14 жовтня в Криму було затримано мінімум 34 людини за участь в одиночних пікетах. Усього в акції протесту на окупованому півострові взяли участь понад 100 осіб. Люди вийшли з одиночними пікетами у Сімферополі, Джанкої, Гвардійському, Білогірську та інших містах окупованого півострова.

Всі затримання проходили з порушенням навіть чинного на анексованому півострові російського законодавства.

Пізніше людям почали масово виписувати протоколи, звинувачуючи їх у порушенні правил проведення публічних заходів. Одиночні пікети у протоколах названі несанкціонованою масовою акцією.

QHA