ВІДЕНЬ (QHA) -

Сполучені Штати Америки засудили вирок, оголошений підконтрольним Кремлю судом в окупованому Криму українському активісту Володимиру Балуху. Про це на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні повідомив тимчасово повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Каміан.

— Ми із занепокоєнням відзначаємо засудження окупаційною владою 16 січня українського активіста Володимира Балуха за безпідставними обвинуваченнями у зберіганні зброї, щоб помститися за те, що він вивішував українські патріотичні символи, — зазначив він.

Каміан заявив, що підтримує суверенітет і територіальну цілісність України.

— Ми не сприймаємо і ніколи не визнаємо російську окупацію, а також заяв Росії про анексію Криму. Кримські санкції проти Росії будуть залишатися чинними, допоки РФ не поверне повний контроль над півостровом Україні, — додав він.

QHA повідомляло, що Роздольненський районний «суд» засудив Володимира Балуха на 3 роки і 7 місяців позбавлення волі за його громадянську позицію. Крім того, Балуха зобов'язали виплатити штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Балуха звинуватили у незаконному зберіганні боєприпасів і вибухових речовин, які нібито були знайдені на горищі його будинку. Політв'язень свою провину не визнав. В рамках засідання «суддя» знову проігнорувала докази невинності українця і факти фальсифікації доказів у «справі» проти нього.

Раніше представник Української православної церкви Київського патріархату архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент прибув до помешкання Володимира Балуха перед оголошенням вироку. Архієпископ провів обряд помазання.

В окупованому Сімферополі під час "судового" засідання у справі Володимира Балуха українському активісту була надана можливість виступити з останнім словом перед оголошенням остаточного вироку суду.

Володимир Балух у своєму останньому слові назвав окупаційний режим в Криму "людиноненависницькою системою" і заявив, що готовий до будь-якого рішення суду.

Джерело: Укрінформ

QHA