ВАШИНГТОН (QHA) -

Росія показала, що не цінує життя загиблих, коли прийняла рішення накласти вето у Раді безпеки ООН на резолюцію з розслідування хімічних атак у Сирії. Про це сказано у заяві Білого дому, опублікованій на офіційному сайті.

— Наклавши вето на оновлення ЈІМ (Організації з заборони хімічної зброї), Росія направила чітке повідомлення про те, що вона не цінує життя жертв нападів із застосуванням хімічної зброї або повагу розумних стандартів міжнародної поведінки щодо використання такої зброї, сказано у заяві.

У Білому домі зазначили, що США продовжують наполягати на тому, щоб Рада безпеки ООН відновила мандат Організації з заборони хімічної зброї.

Щоб вона (Організація із заборони хімічної зброї) могла продовжити свою важливу роботу з виявлення осіб, які вчинили напади із застосуванням хімічної зброї, домагаючись справедливості для своїх жертв і даючи чітке повідомлення про те, що використання хімічних речовин як зброї ніхто ніде не допускає.

QHA повідомляло, що Росія на засіданні Радбезу ООН 16 листопада наклала вето на резолюцію про розслідування фактів використання хімічної зброї у Сирії. Росія вдесяте використала право вето при розгляді у Радбезі ООН резолюції по Сирії.

Нагадаємо, що напередодні представники США в ООН внесли на голосування нову резолюцію, яка має продовжити мандат Організації із забороні хімічної зброї.

4 квітня 2017 року Сирійський центр моніторингу за дотриманням прав людини повідомив, що жителі міста Хан-Шейхун на північному заході провінції Ідліб зазнали хімічної атаки. В результаті загинули понад 70 осіб, зокрема 27 дітей.

Сирійський уряд і Міністерство оборони РФ заявили про непричетність до використання боєприпасів з отруйними речовинами в місті Хан-Шейхун.

У відповідь на хімічну атаку в ніч на 7 квітня американські військові здійснили обстріл авіабази сирійських урядових військ у провінції Хомс за допомогою ракет Томагавк.

Використання хімічної зброї заборонено Конвенцією про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та її знищення від 1993 року.

QHA