ВАШИНГТОН (QHA) -

Уряд США вніс главу Чеченської республіки Рамзана Кадирова і ще чотирьох росіян до списку санкцій згідно із законом, відомим як Акт Магнітського за порушення прав людини.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства фінансів США.

— Офіс з питань контролю за зовнішніми активами (OFAC) Міністерства фінансів США оголошує нове положення про санкції згідно з Актом Магнітського, сказано у повідомленні.

Кадирова внесли до списку санкцій, тому що він відповідальний за позасудові вбивства, тортури чи інші грубі порушення міжнародно визнаних прав людини, скоєні проти осіб, які прагнуть викрити незаконну діяльність посадових осіб російського уряду.

Крім Кадирова, до списку внесли Аюба Катаєва, Юлію Майорову, Андрія Павлова і Олексія Шешеня. Санкції набудуть чинності 21 грудня.

Зазначимо, так званий список Магнітського — це прийнятий Сенатом США у вигляді законодавчого акту список, спочатку включав 60 чиновників і співробітників правоохоронних органів РФ, імовірно причетних до смерті адвоката Сергія Магнітського. Проти осіб, чиї прізвища містяться у цьому списку, вводяться персональні санкції, а саме — заборона на в'їзд у США за порушення прав людини, а також блокування власності або активів, що перебувають під контролем США.

Нагадаємо, раніше новий список "Магнітського", але вже для російських чиновників, які брали участь у репресіях проти українських громадян на території Криму, пропонують скласти депутати Верховної Ради — Ганна Гопко та Георгій Логвинський. З такою ініціативою вони збираються звернутися до Парламентської асамблеї ради Європи.

QHA