ВАШИНГТОН (QHA) -

Сполучені Штати стурбовані засудженням та ув’язненням заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова і вимагають звільнити його.

Про це сказано в заяві Державного департаменту.

— Він був засуджений за свою опозицію до російської анексії Криму та отримав більш жорсткий вирок, ніж просив російський окупаційний прокурор, — сказано в повідомленні Держдепу.

США закликає російську окупаційну владу негайно звільнити Умерова та скасувати його засудження.

Підконтрольний Кремлю Сімферопольський районний суд у середу, 27 вересня, виніс вирок у справі одного з лідерів кримськотатарського національного руху, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова у вигляді двох років у колонії-поселенні.

Раніше російський прокурор просив покарання для Ільмі Умерова у вигляді 3 років і 6 місяців позбавлення волі умовно, з випробувальним терміном на 3 роки і забороною на три роки займатися публічною та викладацькою діяльністю.

Нагадаємо, ФСБ по Криму 12 травня 2016 року порушила проти Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Ільмі Умеров стверджує, що справу проти нього порушено на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту та неправильно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

Колонія-поселення — різновид пенітенціарних установ у Росії, в яких відбувають покарання засуджені до позбавлення волі за злочини, вчинені з необережності, а також особи, які вперше вчинили злочини невеликої або середньої тяжкості. Такі установи, в основному, розташовані в лісових північних та східних регіонах Росії.

QHA