ВІДЕНЬ (QHA) -

Тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Кейт Бернс виступила на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні з промовою на тему правопорушень в анексованому Криму, нагадавши про систематичну дискримінацію етнічних українців і кримських татар і звернувши увагу на дуже обмежений доступ до вивчення української та кримськотатарської мов, заборонау Меджлісу та інших народних зборів.

Вона запевнила, що США засуджують «злочинні дії Росії на захопленому півострові, спрямовані на українців і кримських татар».

— США підтверджують свою повну підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. Як ми говорили раніше, скасування введених проти Росії санкцій, що стосуються Криму, пов'язані з поверненням Україні контролю над півостровом, — підкреслила Кейт Бернс.

Політик поінформувала главу Постійної ради ОБСЄ про широку кампанію Кремля щодо придушення свободи слова і незалежних ЗМІ ув Криму, ілюстрацією чого служить справа проти Миколи Семени.

Кейт Бернс зазначила, що Сполучені Штати не забувають про кримських політичних в'язнів — в'язнів Кремля.

Нагадаємо, ув березні 2014 року Росія анексувала Крим, ввівши туди війська та організувавши незаконний «референдум» про приєднання півострова.

Країни Заходу не визнали анексію Криму і ввели проти Росії масу економічних санкцій. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

ФОТО: інтернет

QHA