НЬЮ ЙОРК -

Постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі висловила заклопотаність з приводу наміченого на вересень «референдуму про незалежність» у Курдській регіональній автономії Іраку (КРАІ).

Референдум на півночі Іраку є причиною для занепокоєння, сказала Хейлі у бесіді з журналістами після зустрічі зі спеціальним представником Генерального секретаря ООН з Іраку Яном Кубішем. За її словами, майбутній референдум відверне увагу від боротьби з терористами ІДІЛ і стане ударом по стабільності на всій території Іраку. При цьому дипломат висловила повагу легітимних намірів іракських курдів.

Хейлі зазначила, що обговорила з Кубішем ситуацію в Іраку після звільнення міста Мосула від терористів ІДІЛ, а також процес повернення до своїх будинків вимушених переселенців.

Глава КРАІ Масуд Барзані 7 червня оголосив за підсумками консультацій з лідерами партій регіону, що «референдум про незалежність» регіону призначений на 25 вересня. Референдум проводитиметься також у місті Кіркук, який має спірний статус.

Нагадаємо, 7 червня на переговорах високопоставлених курдських політиків Іраку з президентом курдської автономії Масудом Барзані в Ербілі було прийняте рішення про проведення референдуму про незалежність Курдистану 25 вересня. Зараз Курдистан де-факто є напівнезалежний і за новою конституцією Іраку має статус широкої автономії.

Фото і джерело: АА

QHA