ВАШИНГТОН (QHA) -

Державний секретар США Рекс Тіллерсон у своєму виступі 12 грудня на Форумі Атлантичної ради у Вашингтоні наголосив, що президент Дональд Трамп неодноразово заявляв, що для двох держав, таких як Росія і США, важливо мати «продуктивні відносини».

— Але сьогодні це не той випадок, і ми всі знаємо, чому. Росія вирішила вторгнутися на територію суверенної країни, України, зазначив Тіллерсон. — Росія вирішила шляхом гібридної війни втрутилася у демократичні процеси, а потім зробила це і в інших країнах, додав він.

Росії слід використовувати свій вплив на бойовиків, яких вона підтримує на сході України, щоб покінчити з насильством, зазначив глава Держдепу.

Наш пріоритет знизити насильство, припинити вбивства на сході України, і ми працюємо з Росією, щоб вивчити, чи можемо ми прийти до якоїсь угоди за мандатом для миротворчих сил ООН, сказав Тіллерсон.

Він також повторив, що втручання Росії в Україні є головною перешкодою для нормалізації відносин США та РФ.

При цьому Тіллерсон заявив, що Сполучені Штати і Росія досягли певної спільної позиції в зусиллях, спрямованих на досягнення миру в Сирії, але залишаються далекими в інших питаннях.

QHA повідомляло, що Клімкін та Тіллерсон обговорили розміщення миротворців на Донбасі.

QHA