ВАШИНГТОН (QHA) -

США хочуть відновити відносини з РФ через необхідність врегулювання ситуації з Північною Кореєю (КНДР) та Сирією. Про це під час брифінгу повідомила офіційний представник Державного департаменту США Хізер Нойерт.

Вона зазначила, що російсько-американські відносини дуже складні і багатокомпонентні.

— Ми б хотіли наново вибудувати ці відносини, тому що ми маємо багато сфер, що викликають взаємний інтерес. Одна з них — КНДР. Росія підписалася під чотирма успішними резолюціями РБ ООН (щодо КНДР). Нам потрібно від Росії більше допомоги з Північною Кореєю з питання денуклеаризації, — зазначила вона.

Представник Держдепу додала, що ще одним важливим компонентом співробітництва є питання врегулювання сирійського конфлікту.

— Ми успішно працюємо у зоні перемир'я на південному заході Сирії, де режим припинення вогню дотримується з липня минулого року.

Окрім цього, Нойерт підкреслила, що за версією Вашингтона, Москва допомагає Дамаску уникнути покарання за застосування хімічної зброї.

— Вони мають припинити використовувати хімічну зброю. За це несе відповідальність Сирія, але нам також відомо, що використання хімічної зброї стало можливим завдяки Росії.

Нагадаємо, США вважають, що новий запропонований Росією механізм розслідування хімічних атак у Сирії не відповідає стандартам розслідування і визначення винності, які були включені у більш ранні версії подібних механізмів за авторством Ради Безпеки.

16 листопада Росія у Раді Безпеки ООН заблокувала американський проект резолюції щодо продовження роботи спільного механізму ООН і Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) з розслідування випадків застосування хімзброї у Сирії.

QHA