ВАШИНГТОН (QHA) -

Місія США при Організації з безпеки та співпраці у Європі (ОБСЄ) заявила про невизнання результатів «місцевих виборів» в окупованому Росією Севастополі.

Відповідну заяву на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні зачитала виконуюча обов'язки заступника голови місії США Мішель Сайдерс.

— Сполучені Штати не визнають законність або результати виборів, які відбулися 10 вересня в окупованому Росією Криму. Наша позиція по Криму залишається чіткою: півострів залишається невід'ємною частиною України. Санкції, пов'язані з Кримом, зберігатимуться, поки Росія не поверне Україні контроль над Кримом, наголосила Сайдерс.

Також місія США закликала Росію «припинити її окупацію Криму та припинити її практику політичного переслідування, насильницьких зникнень, жорстокого поводження і переслідувань поліцією кримських татар, етнічних українців та інших, хто виступає проти цілеспрямованої анексії Росією української території».

Як раніше повідомляло QHA, 10 вересня на території анексованого Криму пройшли «вибори» так званого губернатора Севастополя.

Народний депутат України Дмитро Білоцерківець звернувся у прокуратуру АРК з проханням розслідувати проведення 10 вересня «виборів губернатора» в окупованому Росією Севастополі.

14 вересня Виборча комісія Севастополя, підконтрольна Росії, підбила підсумки так званих виборів «губернатора» міста. На них переміг Дмитро Овсянников, який до виборів тимчасово виконував обов'язки голови міста.

Раніше Європейський Союз заявив, що не визнає ані цих «виборів», ані обраного на них «губернатора». ЄС, як і раніше, підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію РФ Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

QHA