МОСКВА (QHA) -

Сполучені Штати Америки не будуть пов'язувати врегулювання ситуації на Донбасі з окупованим Кримом, хоча не визнають цю анексію.

Про це повідомив спецпредставник США з питань України Курт Волкер на брифінгу в Росії.

— Якщо у нас є шанс домогтися прогресу по одному з конфліктних районів схід України, — ...то нам слід забезпечити прогрес, а не коливатися через Крим, заявив він.

Він також додав, що США не збираються визнавати окупацію півострова.

Волкер зазначив, що США готові пом'якшити застосування санкцій щодо Росії в разі врегулювання ситуації на сході України.

Він повідомив, що Москва не наполягає на формуванні можливої миротворчої місії ООН тільки з росіян, і що світова спільнота не допустить розтягування конфлікту на Донбасі на кілька десятиліть.

Не думаю, що хтось хоче такого ж рішення, як на Кіпрі. Не знаю, скільки вже років перебувають на Кіпрі миротворці. І не думаю, що цього хоче Україна. Вона, безумовно, хоче відновити суверенітет і територіальну цілісність, і внаслідок цього у неї є великий спонукальний стимул до імплементації Мінських угод, вважає він.

Раніше QHA повідомляло, що Курт Волкер і помічник президента РФ Владислав Сурков проведуть чергові переговори з ситуації на Донбасі 13 листопада у столиці Сербії. На зустрічі обговорюватимуться принципи можливої майбутньої угоди про розміщення миротворчих сил у зоні конфлікту.

Джерело: ТАСС

QHA