ВАШИНГТОН (QHA) -

США і РФ вели переговори про зняття з Москви санкцій після перемоги на президентських виборах Дональда Трампа.

Про це повідомляють журналісти агентства Reuters, у розпорядженні яких виявилася електронне листування колишнього радника президента з нацбезпеки Майкла Флінна.

Планувалося, що в разі перемоги Трампа Флінн підтримає проект будівництва АЕС на Близькому Сході. Зокрема передбачалася участь в цьому проекті російської компанії ВАТ "Об'єднані машинобудівні заводи", яка перебуває під санкціями. Вона мала поставляти ядерне обладнання, на виробництві якого і спеціалізується.

З листа Алекса Копсона, який очолює агентство ACU Strategic Partners (спеціалізується на консультаціях у сфері атомної енергетики), який він написав своїм бізнес-партнерам 16 листопада 2016 року, Reuters дізналося, що США планували допомогти українській компанії "Турбоатом" отримати контракт на 45 млн доларів на виробництво турбін для реакторів у Саудівській Аравії та інших країнах Близького Сходу.

Планувалося, що в обмін на це Україна пом'якшить свою позицію щодо зняття антиросійських санкцій. Копсон від коментарів агентству відмовився.

Що ж стосується західних санкцій щодо Криму, то, як повідомляло QHA, днями міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що будь-яка компанія, залучена до будівництва Керченського мосту, потрапить під міжнародні санкції.

QHA