ВАШИНГТОН (QHA) -

США відправлять 60 російських дипломатів через отруєння у Великобританії колишнього офіцера, шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки. Відповідну постанову схвалив президент США Дональд Трамп у зв'язку із "справою Скрипаля". Також він розпорядився закрити консульство США у Сіетлі.

Також про висилку російських дипломатів після інциденту в Солсбері повідомила і низка країн ЄС. Це Польща, ФРН, Франція, Латвія, Литва та Естонія, Нідерланди, Данія, Чехія.

У свою чергу, глава Європейської ради Дональд Туск заявив про те, що вже 14 з 28 країн-членів Євросоюзу вирішили вислати дипломатів РФ у якості заходу солідарності з Лондоном у "справі Скрипаля".

Глава МЗС ФРН Хайко Маас у понеділок також заявив, що німецька влада ухвалила рішення про висилку групи російських дипломатів у зв'язку зі "справою Скрипаля".

Відзначається, що Естонія і Латвія вишлють по 1 дипломату, Нідерланди — 2, Чехія — 3, Франція, Польща, Німеччина по 4.

Нагадаємо, Великобританія припиняє усі контакти з Росією через можливу причетність Кремля до отруєння екс-шпигуна Сергія Скрипаля та його доньки.

Раніше QHA повідомляло, що у відповідь на дії Лондона Росія депортувала з Москви британських дипломатів.

Також у США порівняли отруєння Скрипаля з окупацією Криму.

Нагадаємо, 5 березня Скрипаль, засуджений в РФ за шпигунство на користь Лондона, і його донька були госпіталізовані у критичному стані після отруєння в одному з ресторанів торгового центру в британському місті Солсбері.

Джерело: Reuters

QHA