ВАШИНГТОН (QHA) -

Представники Сполучених Штатів Америки (США) і Китаю обговорили дії на випадок падіння режиму лідера Північної Кореї (КНДР) Кім Чен Ина. Про це повідомив державний секретар США Рекс Тіллерсон на засіданні Атлантичної ради в Вашингтоні.

Тіллерсон зазначив, що головною метою після можливого падіння режиму Кім Чен Ина буде не допустити, щоб «ядерна зброя потрапила не в ті руки».

Держсекретар заявив, що можливо для відновлення порядку в КНДР доведеться ввести армію США, але після операції вона повернеться на позиції до Південної Кореї. Він додав, що США готові до переговорів з КНДР.

— Ми можемо поговорити про погоду... про те, чи буде це квадратний або круглий стіл. Потім ми зможемо запропонувати дорожню карту, за якою зможемо рухатися далі.

Нагадаємо, Рекс Тіллерсон заявив, що американська сторона готова до переговорів з КНДР з ядерної проблеми без попередніх умов.

Раніше, 29 листопада Північна Корея провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети «Хвасон-15», яка, імовірно, може уразити ціль на відстані до 13 тис. км.

На початку грудня на тлі загострення ситуації на Корейському півострові США і Південна Корея почали п'ятиденні військові навчання.

QHA повідомляло, що в Міністерстві закордонних справ КНДР вважають, що початок війни на Корейському півострові є неминучим.

Джерело: Reuters

QHA