КИЇВ (QHA) -

Зміни, які правозахисники пропонують внести до деяких законів для поліпшення життя кримчан в Україні, можна ухвалити за 3 — 6 місяців. Про це в коментарі журналісту QHA повідомила координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

За її словами, зміни, які вже підготовлені у формі законопроектів, вимагають одного засідання Верховної Ради, а деякі ініціативи — лише підпису Володимира Гройсмана.

— За один місяць всі зміни, звичайно, не приймуть, але за півроку реально вирівняти законодавство і усунути дискримінаційні моменти, які сьогодні заважають людям, які живуть в Криму або перетинають кордон з півостровом, — зазначає правозахисниця.

Серед змін, які пропонують внести правозахисники, скасування норми, згідно з якою кримчани визнаються нерезидентами і не можуть користуватися банківськими послугами і проводити інші фінансові операції, усунення проблем у сфері паспортизації, перевезення особистого рухомого майна з території півострова, зміна процедури встановлення фактів народження і смерті в Криму, а також доступу кримчан до освіти.

Раніше QHA повідомляло, що Україна передає персональні данні кримчан Росії.

QHA