СТРАСБУРГ (QHA) -

Європейський суд з прав людини задовольнив позов 23 громадян Росії, які відправили скаргу на відмову російської влади узгоджувати масові заходи з подальшим переслідуванням учасників цих акцій. Про це повідомила Російська служба BBC.

Так, стверджується, що суд у Страсбурзі визнав дії російської влади такими, що обмежують право на свободу зібрань. Згідно з рішенням ЄСПЛ, Москва зобов'язана виплатити позивачам загалом 183,5 тисяч євро.

У зверненні до суду зазначалося, що з 2009 по 2012 роки влада Росії перешкоджала проведенню 28 масових акцій, а їх організаторів і учасників піддавали утискам, затриманням і судовим переслідуванням.

Всього в скарзі, яку задовольнив ЄСПЛ, знаходяться більше 80 заяв про порушення права на свободу зібрань у Росії.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 14 січня кілька десятків людей були затримані під час мітингу на підтримку політичних в'язнів біля пам'ятника Грибоєдова (станція метро «Чисті ставки») у Москві. За словами очевидців, поліція застосовувала фізичну силу під час затримання мітингувальників. Силовики стверджують, що затримання проводяться за вказівкою заступника начальника відділу із забезпечення проведення масових заходів УВС ЦАО Олександра Махоніна.

ФОТО: інтернет

QHA