СТРАСБУРГ (QHA) -

Європейський суд з прав людини ухвалив, що Росія повинна виплатити родичам загиблих при захопленні школи у Беслані 2,95 млн євро. Ще 88 тисяч євро повинні бути виплачені в якості відшкодування судових витрат. Про це повідомляє російське агентство «Інтерфакс».

Суд погодився з позовом заявників, що мало місце порушення статті 2 Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Заявники стверджували, що держава Росія не змогла захистити власних громадян від загрози їхньому життю, не провела належного розслідування подій, а також застосувала непропорційні силові дії зі звільнення полонених, що призвело до людських жертв.

Позивачами у справі виступили 409 осіб — колишні заручники і постраждалі, а також родичі вбитих і поранених.

У Кремлі не погодилися з рішенням ЄСПЛ і назвали його «неприйнятним». Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков зазначив, що Кремлю «неможливо погодитися з таким формулюванням».

— Для тієї країни, яка неодноразово піддавалася атакам терористів, а, на жаль, список таких країн зростає і зростає регулярно, такі формулювання є абсолютно неприйнятними.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 1 вересня 2004 року в Беслані близько 30 терористів захопили школу, убивши кілька її співробітників, після чого взяли в заручники понад 1100 осіб, у тому числі 800 дітей. Протягом 52 годин, поки тривало протистояння, більшість заручників перебували в спортзалі школи без їжі та води.

На третій день деякі із заручників були звільнені, а тіла тих, хто був убитий у перший день, — дозволили забрати. Однак несподівано сталося кілька потужних вибухів, після чого почалася пожежа, що охопила спортзал, що і призвело до обвалення даху. У відповідь російський спецназ, підтримуваний танками, взяв штурмом будівлю і вступив у бій з терористами, які утримували заручників. У результаті штурму загинуло понад 340 заручників, у тому числі 186 дітей. Сотні людей отримали поранення, багато пропали безвісти.

ФОТО: інтернет

QHA