КИЇВ (QHA) -

Голова Сеймаса Литовської Республіки Вікторас Пранцкетіс 31 серпня на прес-конференції за підсумками зустрічі зі спікером Верховної Ради України Андрієм Парубієм заявив, що завтра він відвідає адмінмежуз Кримом для того, щоб «продемонструвати, що Литва ніколи не визнає російської окупації Криму», повідомляє кореспондент QHA.

За словами спікера, він планує сьогодні виїхати з Києва, щоб завтра прибути у Херсонську область.

Вікторас Пранцкетіс нагадав історію, заявивши, що Литва свого часу була дуже вдячна США за те, що ті ніколи не визнавали окупацію країн Балтії Радянським Союзом.

— Зараз ми готові зробити те ж саме і для України, зазначив політик.

Спікер Литви також привітав Україну із завтрашнім набуттям чинності Угоди про асоціацію України з країнами ЄС.

Нагадаємо, Литва послідовно і ефективно підтримує нашу країну протягом російсько-української війни. Зокрема Литва надає Україні боєприпаси, патрони зі старих радянських запасів, що дуже актуально з урахуванням втрати Луганського патронного заводу. Крім того, в Литві проходять лікування поранені в АТО українські військові.

22 серпня президент Литви Даля Грібаускайте на зустрічі зі спеціальним представником США по Україні Куртом Волкером зазначила, що збереження антиросійських санкцій необхідне доти, доки триватиме російська окупація Криму та агресія на Донбасі.

ФОТО: інтернет

QHA