ВАШИНГТОН (QHA) -

Впливова американська газета The Washington Post опублікувала статтю, в якій розповідається про те, як офіційні особи Кремля регулярно використовують фейкові історії у своїй політиці.

Зокрема видання наводить як приклад опубліковані міністерством оборони РФ відеокадри, на яких нібито показано, як бойовики ІДІЛ за допомогою американських військових залишили обложене місто у Сирії.

Експертно-журналістські групи Bellingcat і Conflict Intelligence Team, які займаються викриттям фейкових публікацій, заявили, що висунуті російськими військовими звинувачення на адресу американської сторони абсалютно брехливі. Так, росіянами були використані кадри з відеогри дворічної давнини і фотознімки 2015 року Міністерства оборони Іраку.

— Спіймані на гарячому, у Кремлі визнали, що використовували фейковий матеріали, проте у Міноброни РФ не відмовилися від своїх звинувачень, використовуючи нове відео. Ця історія один із прикладів державної машини брехні, яка спонсорується Кремлем і поширює по всьому світу фейкові повідомлення, пише автор статті Крістіан Карел.

Втім, на її думку, російські чиновники не вперше використовують вигадані і неправдиві матеріали на догоду своїм інтересам.

Журналіст наводить як приклад заяву спікера МЗС РФ Марії Захарової, яка в ефірі російського ток-шоу, говорячи про політику США, заявила: "Згадайте всі ці приголомшливі фотографії того, як Бен Ладена приймали у Білому Домі".

Заява Захарової грунтувалася на фейкових фотографіях, які поширили в Інтернеті, де нібито Осама бен Ладен разом із Хілларі Клінтон вітає музикантів з Індії в резиденції американського президента 2004 року.

У статті The Washington Post наводяться і фейкові заяви самого господаря Кремля ​​президента РФ Володимира Путіна.

Зокрема з вуст російського президента пролунали слова про те, що Пентагон нібито займається пошуком зразків РНК живих тканин росіян європеоїдної раси. Американцям нібито необхідні зразки молекул РНК для реалізації генетичної інформації людини, причому зразки тканин з України Вашингтону не потрібні.

Видання доходить висновку, що Росія просто не знає, як призупинити свої фейкові заяви.

QHA вже писало, як міністерство оборони Росії як доказ співпраці США з ІДІЛ опублікувало скріншот з мобільної гри. На фальшивість зображень вказує група з розслідування військових конфліктів Conflict Intelligence Team у своєму мікроблозі у Twitter.

Так, зображення з підписом "Автомобільна колона бойовиків ІДІЛ", що виходять з Абу-Кемаля в бік сирійсько-іракського кордону насправді є скріншотом з гри для смартфонів AC-130 Gunship Simulator.

Джерело: The Washington Post

QHA