МАДРИД (QHA) -

Іспанська поліція вилучила в четвер, 28 вересня, близько 2,5 млн бюлетенів, призначених для голосування на референдумі про незалежність Каталонії. Крім того, були конфісковані близько 4 млн конвертів.

У той же день на складі в місті Ігуалада поліцейські вилучили 100 урн для голосування. Фірма, у якої вилучили урни, стверджувала, що вони були приготовлені для виборів у футбольному клубі «Барселона».

Сепаратистські об'єднання ANC і Omnium закликали жителів Каталонії продемонструвати своє бажання відокремитися від Іспанії, незважаючи на намір Мадриду зашкодити проведенню плебісциту. Організації запропонували утворити мирні черги перед виборчими дільницями, заблокованими поліцією.

— Перш за все, не забувайте, що це не демонстрація, а величезна людська черга. Картина мільйонів людей з бюлетенями в руках справить величезне враження, написала група ANC у своєму зверненні до прихильників.

Очікується, що влада Іспанії залучить 26 тисяч поліцейських для запобігання відкриття 2,5 тисячі дільниць для голосування у Каталонії в неділю, 1 жовтня.

В середині вересня поліція вже вилучала кілька мільйонів бюлетенів і обладнання для проведення голосування, а також затримала 14 представників регіональної адміністрації Каталонії. Конституційний суд Іспанії визнав каталонський референдум незаконним, оскільки конституція країни не передбачає виходу окремих регіонів зі складу держави. У той же час каталонська влада має намір провести плебісцит всупереч волі Мадрида.

QHA повідомляло, що Росія причетна до «розкручування» незаконного референдуму у Каталонії, оскільки зацікавлена ​​у підриві стабільності в Іспанії і Євросоюзі в цілому.

Джерело: Deutsche Welle

QHA