КИЇВ (QHA) -

Представники іспанської делегації заявили під час сесії Парламентської асамблеї НАТО, що Росія може бути причетна до ситуації в Каталонії.

Про це повідомила голова постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО, народний депутат України від партії «Блок Петра Порошенка» Ірина Фриз на своїй сторінці у Facebook.

— Представник делегації Іспанії Рікардо Тарно заявив про наявність російської руки у Каталонському питанні. Він упевнений, що таким чином Росія намагається підірвати єдність однієї з країн НАТО, написала вона.

Раніше QHA повідомляло, що Конституційний суд Іспанії заборонив пленарне засідання парламенту Каталонії, на якому планується проголошення незалежності провінції від Мадрида.

Незаконний референдум у Каталонії «розкручують» державні медіа та мережі ботів з Росії, а також такі фігури, як Джуліан Ассандж і Едвард Сноуден, які також пов'язані з цією країною, йдеться у розслідуванні іспанської газети El Pais. Як зазначається, для цього російська влада і спецслужби використовують таких особистостей, як засновник Wikileaks Ассанж, його компаньйон Сноуден, а також «армію ботів і мільйони автоматизованих профілів у соціальних мережах, здатних перетворити брехню на загальні тенденції сучасності».

Уряд Каталонії оприлюднив попередні результати референдуму про незалежність, в яких показано, що 90% населення підтримало незалежність регіону.

QHA