МАДРИД (QHA) -

Верховний суд Іспанії видав міжнародний та європейський ордери на арешт екс-глави Каталонії Карлеса Пучдемона та його прихильників, обвинувачених в організації заколоту.

Суд ухвалив рішення видати міжнародний ордер на арешт генерального секретаря партії «Ліві республіканці Каталонії» Марти Ровіра, яка не з'явилася на засідання суду і, за попередніми даними, перебуває у Швейцарії.

Окрім цього, Верховний суд ухвалив рішення заарештувати п'ятьох політиків, яких також звинувачують в організації заворушень і розтраті державних коштів. Політикам загрожує від 20 до 30 років в'язниці. У цей список потрапив і прихильник відділення Каталонії від Іспанії і кандидат на пост глави регіону Жорді Турулл.

Нагадаємо, Карлес Пучдемон заявив, що, переховуючись, має намір очолювати уряд Каталонії і з Бельгії продовжуватиме боротьбу за незалежність регіону.

QHA повідомляло, що прокуратура Іспанії запитувала у Верховному суді ордер на арешт екс-глави Каталонії Карлеса Пучдемона.

Іспанська генпрокуратура 29 жовтня 2017 року висунула обвинувачення проти Карлеса Пучдемона та інших членів розпущеного Мадридом регіональних органів Каталонії. Лідерів сепаратистського руху звинувачують у заколоті, повстанні проти державної влади і зловживанні бюджетними коштами.

За підготовку заколоту іспанське законодавство передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком на 30 років.

Пучдемон втік до Бельгії.

Джерело: DW

QHA