МАДРИД (QHA) -

Іспанія може скористатися своїм конституційним правом і скасувати автономію Каталонії, якщо її регіональний парламент проголосить незалежність.

Про це в понеділок, 2 жовтня, заявив міністр юстиції Іспанії Рафаель Катала.

Він зазначив, що згідно із 155-ю статтею Конституції Іспанії, центральний уряд має право скасувати автономний статус Каталонії.

— Існує 155-а стаття (конституції). Ми застосуємо всю силу закону. Нашим обов'язком є ​​рішення проблем і ми це зробимо, навіть якщо певні заходи будуть болючим. Але якщо хтось проголосить незалежність, ми змушені будемо сказати їм, що вони цього не мають права зробити, наголосив Катала.

За незалежність від Іспанії проголосувало 90% жителів регіону, які брали участь у референдумі.

За останніми даними влади Каталонії у зіткненнях з поліцією під час проведення референдуму постраждали 844 людини. Глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон заявив, що каталонці домоглися свого права на суверенітет. Він також пообіцяв, що в найближчі кілька днів результати референдуму будуть передані в парламент Каталонії для прийняття рішення згідно із законом про референдум. У відповідь на це прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой заявив, що у Каталонії не було ніякого референдуму, назвавши це «інсценуванням».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що незаконний референдум у Каталонії «розкручують» державні медіа та мережі ботів з Росії, а також такі фігури, як Джуліан Ассандж і Едвард Сноуден.

Джерело: DW

QHA