МАДРИД (QHA) -

Уряд Іспанії планує оскаржити в Конституційному суді висунення екс-глави Каталонії Карлеса Пучдемона на посаду глави регіону.

Таке рішення Іспанії суперечить рекомендації Державної ради (консультативного органу іспанського уряду), оскільки висунення особи кандидатом не є приводом для звернення до Конституційного суду.

В уряді вважають, що якщо Пучдемона оберуть главою Каталонії, він може уникнути відповідальності за раніше скоєні злочини.

QHA повідомляло, що прокуратура Іспанії запитувала у Верховному суді ордер на арешт екс-глави Каталонії Карлеса Пучдемона, який перебуває у Данії.

Верховний суд Іспанії 3 листопада видав європейський ордер на арешт Карлеса Пучдемона. Постанова торкнулося і чотирьох колишніх міністрів у складі місцевого уряду, які, як і Пучдемон, втікли до Бельгії.

Іспанська генпрокуратура 29 жовтня висунула звинувачення щодо Карлеса Пучдемона та інших членів розпущеного Мадридом регіональних адміністрації і парламенту Каталонії. Лідерів сепаратистського руху звинувачують у заколоті, повстанні проти державної влади і зловживанні бюджетними коштами.

За підготовку заколоту іспанське законодавство передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком на 30 років. Через це глава Каталонії й втік до Бельгії.

Джерело: El Mundo

QHA