СТРАСБУРГ (QHA) -

Україна офіційно отримала безвізовий режим з Євросоюзом. Офіційна церемонія підписання відбулася у Страсбурзі, на ній була присутня українська делегація на чолі з президентом Петром Порошенком.

Документ також підписали президент Європейського парламенту Антоніо Таяні та представник мальтійського головування у Раді ЄС.

Нагадаємо, 6 квітня Європейський парламент підтримав надання Україні безвізового режиму з ЄС, 26 квітня процедуру затвердили посли ЄС, а 11 травня Рада Міністрів Євросоюзу. Очікується, що безвізовий режим набуде чинності у червні 2017 року, після чого громадяни України зможуть перебувати в країнах Євросоюзу по 90 днів кожні півроку.

Міністерство закордонних справ України у відповіді на запит агентства QHA роз'яснило можливість користування безвізовим режимом громадянам України, які проживають на території тимчасово окупованої Росією АР Крим, а також на неконтрольованих територіях України ОРДЛО.

Для того, щоб скористатися правом безвізових поїздок до Шенгенської зони, громадянину з чинним паспортом громадянина України потрібно оформити закордонний біометричний паспорт (http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumenti-dlya-vijizdu-za-kordon).

При в'їзді у Шенгенську зону громадянину України потрібно буде мати документи, що підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових коштів на цей термін перебування і намір повернутися до місця постійного проживання.

Крім того, громадянам необхідно буде придбати поліс медичного страхування і страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу — у разі подорожі на автомобілі. 

У той же час безвізовими поїздками до Шенгенської зони не зможуть скористатися громадяни України, які перебувають у санкційних списках ЄС та інших міжнародних організацій у зв'язку з незаконною окупацією Російською Федерацією АР Крим.

ФОТО: інтернет

QHA