СТРАСБУРГ (QHA) -

В рамках зимової сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, яка пройде протягом декількох днів, постійна делегація України у Парламентській асамблеї Ради Європи, Кримська правозахисна група та Меджліс кримськотатарського народу проведуть захід на тему «Катування, насильницькі зникнення, політичні переслідування: Крим просить справедливості», повідомляється на сайті Кримської правозахисної групи.

У заході візьмуть участь народний депутат України, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, керівник Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, брат політв'язня Євгена Панова Ігор Котелянець, а також російський адвокат політв'язнів Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова Микола Полозов, який розповість про перешкоджання роботі адвокатів у Криму.

— Ольга Скрипник представить доповідь КПГ про задокументовані випадки насильницьких зникнень серед цивільного населення внаслідок незаконного встановлення контролю Росії у Криму. Також вона розповість делегатам ПАРЄ про нові політично мотивовані кримінальні справи, жертвами яких стали дев'ять громадян України, незаконно затриманих у «справі українських диверсантів», і відомий український активіст Володимир Балух, позбавлений волі за український прапор на даху свого будинку, йдеться у повідомленні Кримської правозахисної групи.

На сесії будуть присутні депутати від усіх держав-членів РЄ, за винятком Російської Федерації. Росіяни відмовилися від участі у роботі організації і не надіслали перелік своїх представників у складі асамблеї.

Це дає РФ можливість формально уникнути продовження санкцій зокрема за відсутності представників російської делегації асамблея не має можливості позбавити їх права голосу.

Нагадаємо, Російська Федерація окупувала Крим у лютому-березні 2014 року, назвавши сфальсифікований референдум 16 березня «волевиявленням кримчан з приводу приєднання до РФ».

Більшість країн світу не визнали Крим російським і ввели ряд економічних санкцій. Для України Крим лишається тимчасово окупованою територією. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон.

ФОТО: інтернет

QHA