СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров передбачає, що у цій кримінальній справі прокурор і суддя вже знають, яким буде вирок.

— Сьогодні (тобто вчора, 19 вересня, — ред.) до дебатів не дійшли. Швидше за все, і дебати, і останнє слово відбудуться завтра (в середу,  ред.). Продовження суду завтра, 20.09.2017, о 14.30, можливо, це буде остання «умеровська середа» у цій кримінальній справі. Попереду вирок. Упевнений, що прокурор і суддя вже знають, яким буде цей вирок, але те, що він буде обвинувальний, не сумнівається ніхто, написав Ільмі Умеров у Facebook.

Нагадаємо, в ході судового засідання 19 вересня було допитано двох свідків звинувачення. Одним з них виявився студент з Анапи, який засвідчив ще одну підробку у слідстві.

Після перерви захист заявив низку клопотань, які так і не були прийняті судом.

Наступне засідання відбудеться 20 вересня, під час нього планується проведення дебатів сторін.

12 травня 2016 року ФСБ по Криму порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за ст. 280.1 за нібито заклики в ефірі телеканалу ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації.

Сам Ільмі Умеров заявив, що справа проти нього порушена на підставі двох фраз, висмикнутих з контексту і невірно перекладених, з додаванням слів, яких він не говорив.

QHA