КИЇВ (QHA) -

У Києві Наглядова рада ПАТ «Національної громадської телерадіокомпанії України» розпочала роботу з обрання голови правління громадського мовлення.

В ході засідання будуть заслухані короткі презентації стратегій претендентів на посаду Голови правління ПАТ НТКУ, а також претенденти дадуть відповіді на запитання членів Наглядової ради.

— Це історична подія для України, тому що вперше Наглядова рада проводить обрання першого голови правління першого в Україні суспільного мовлення, оголосила під час відкриття голосування голова Наглядової ради НТКУ Тетяна Лебедєва, передає кореспондент QHA.

На цю посаду претендує вісім кандидатів, а саме: Зураб Аласанія (генеральний директор НТКУ 2014-2016 рр.), Роман Вибрановський (журналіст, екс-директор з виробництва публіцистичних програм на Першому національному, керівник «Проекту комунікації реформ» Українського кризового медіа-центру ), Юрій Дараган (екс-гендиректор телеканалу Сумщини ТРК «Відікон», головний продюсер сумського телеканалу СТС до квітня 2016 року), Олександр Зирін (телепродюсер, режисер і оглядач), Олександр Зорка (віце-президент НТКУ, член Дирекції програм НТКУ з 2001 по 2015 роки), Олександр Коваленко (начальник цеху електростанції в НТКУ з 2011 року і до сьогодні), Олег Наливайко (голова Держкомтелерадіо з 2014 року і до сьогодні), Марек Серант (громадянин Польщі, фрілансер, співпрацював з телеканалами EspresoTV та 3S.tv, спеціальний кореспондент на TV Republika і TV Polsat).

Голова правління ПАТ «НТКУ» обирається терміном на чотири роки.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Зураб Аласанія подав у відставку з посади глави Національної телерадіокомпанії 1 листопада, аргументувавши свій вчинок повільністю проведення реформ і додатковим тиском з боку влади у зв'язку з тим, що проведення Євробачення-2017, згідно з рішенням уряду, фінансуватиметься з бюджету національного мовника.

2 листопада Кабінет міністрів погодив звільнення Зураба Аласанії з обійманої посади. Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко повідомив, що новим керівником НТКУ може стати хтось із заступників Зураба Аласанії.

3 листопада Кабінет міністрів на позачерговому засіданні під час розгляду проекту бюджету на 2017 рік підтримав пропозиції щодо повноцінного фінансування ПАТ НТКУ та міжнародного конкурсу «Євробачення», врахувавши зауваження і пропозиції Верховної Ради.

ФОТО: інтернет

QHA