КИЇВ (QHA) -

Політолог Володимир Фесенко прокоментував кореспонденту QHA зняття народного депутата від фракції "Самопомочі" Єгора Соболєва з посади голови комітету з питань запобігання та протидії корупції. Він зазначив, що звільнення планувалося ще у листопаді.

— Його хотіли зняти не сьогодні і не вчора, а ще у листопаді. Представників різних фракцій не задовольняла робота Соболєва, особливо депутатів БПП і «Народного Фронту», оскільки він фактично монополізував діяльність комітету та часом діяв одноосібно, сказав Фесенко.

Основним каталізатором звільнення Соболєва, як вважає політолог, стали останні події, пов'язані з главою партії «Рух нових сил» Міхеілом Саакашвілі.

 Ситуація із Соболєвим пов'язана не з НАБУ, а саме із Саакашвілі. І саме конфлікт навколо екс-губернатора Одеської області став головним каталізатором рішення про зняття Єгора з посади голови антикорупційного комітету. Але питання не тільки у знятті з посади Соболєва, а в тому, хто буде замість нього. Я знаю, що розглядалася кандидатура члена комітету не від правлячої коаліції, але пропонований кандидат, в силу різних причин, навряд чи тепер очолить комітет, зазначив він.

Політолог відмовився назвати прізвище депутата, який мав замінити Соболєва.

Нагадаємо, рішення про звільнення Соболєва підтримали 256 депутатів.

Тим часом сам Єгор Соболєв заявив, що очолюваний ним комітет знайшов корупційні ризики у 383 законопроектах, які пропонувалися до розгляду.

Раніше QHA повідомляло, що у Верховній Раді зареєстровано проект постанови №7368 про звільнення нардепа від "Самопомочі" Єгора Соболєва з посади голови антикорупційного комітету.

Про це свідчить повідомлення на сайті парламенту. З відповідною ініціативою виступили 12 депутатів — 5 з фракції БПП, 3  з "Опозиційного блоку", 2  з "Народного фронту", 1 — з "Радикальної партії" і 1  з групи "Відродження".

Нагадаємо, вчора члени комітету з питань протидії корупції на своєму засіданні зняли з посади Єгора Соболєва.

Раніше на засіданні парламентського комітету з питань протидії корупції народні депутати України від фракцій Блоку Петра Порошенка, "Народного фронту" і "Відродження" ініціювали процедуру відставки свого колеги від "Самопомочі" Єгора Соболєва.

QHA