КИЇВ (QHA) -

У вівторок, 7 лютого, під час чергової сесії ВРУ представник «Самопомочі» народний депутат Єгор Соболев запропонував комітету з правоохоронної діяльності парламенту зібратися на засідання, інформує кореспондент QHA.

— Вчора біля українського Бахмуту люди у формі української поліції напали на ветеранів цієї війни за незалежність. Труїли газом, збивали з ніг, добивали палицями по головах. Вся провина цих людей полягає в тому, що вони виступили проти торгівлі на крові. Торгівлі з окупованими територіями,  повідомив Соболев.

Нардеп розповів, що всі спостерігали за нападом на Авдіївку минулого тижня. Але мало хто в країні здогадувався, що у 20 км праворуч від Авдіївки ешелон за ешелоном кожного дня прибував на окуповані території  величезними обсягами ішла торгівля.

Відповідальність всієї держави, СБУ, парламенту, уряду (за те, що така торгівля відбувається,  ред.) взяли на себе ветерани. У вдячність від держави, яку вони захистили 2014 року, вони отримали газ, кийки і кримінальні справи. Ветерани зможуть себе захистити. Якщо новий «Беркут» на чолі з новими керівниками і разом зі старими тітушками забули, чим закінчилися напади на людей на Майдані, то суспільство їм швидко нагадає,  попередив Соболев.

Нардеп також повідомив, про необхідність правового вирішення ситуації у Бахмуті.

Просимо комітет з правоохоронної діяльності вже завтра на чолі з Андрієм Кожем'якіним зібрати спеціальне засідання і розглянути цей напад. А також розглянути відповідальність міністра внутрішніх справ, без якого такі операції не мають бути можливими, повідомив він.

Тому, Соболев закликав парламент зробити свою роботу та ухвалити відповідний закон, який зробить цю торгівлю незаконною.

 Адже неможливо торгувати з державою, яка на ці гроші озброює та вбиває наших людей. Яка напад за нападом нищить Україну зовні і зсередини. «Самопоміч» просить всіх депутатів приєднатися до нашої ініціативи та ухвалити закон про тимчасово окуповані території, а парламент зробити місцем, у якому розслідують та притягують до відповідальності тих людей які хочуть стати новими захарченками, коряками, новими катами цієї держави,  наголосив Єгор Соболев.

Нагадаємо, сьогодні, 7 лютого, відкрилася шоста сесія Верховної Ради України.

QHA