КИЇВ (QHA) -

Сьогоднішня ситуація в країні показує, що для якісної люстрації суддів, які незаконно оголошували вироки активістам Євромайдану, слід врахувати помилки минулих чотирьох років. Про це на прес-конференції у Києві заявив депутат від партії «Самопоміч» Єгор Соболєв.

За його словами, події під Солом'янським райсудом у Києві, що відбулися минулого тижня, нагадують часи Євромайдану, коли правоохоронці били активістів у центрі Києва.

— На тому тижні у нас було 37 затриманих, яких побили дорогою у відділення поліції. Ми з активістами приїхали туди і поліцейські сказали, що 33 з них вважаються звичайними свідками, які самостійно прийшли давати свідчення. Ми запитали, чому вони у крові, на що силовики порадили нам писати скарги, — зазначив політик.

Соболєв вважає, що через те, що в Україні не діє система покарання суддів, чиновників і силовиків, причетних до злочинів на Майдані, частина з них затаїла злість на активістів. При цьому політик стверджує, що для вирішення проблеми люстрації в колах чиновників слід закінчити ті зміни, які почалися після Євромайдану.

— Ми виходимо на протести сьогодні, але треба зрозуміти, що якщо ми хочемо перемогти суди, то мало отримати перемогу на вулиці. Нам слід привести чиновників, які будуть виконувати закони. Робота громадськості зі спеціальної комісії правосуддя показала, що можливо кваліфіковано оцінити дії суддів, які оголошували вироки активістам Майдану. Але ми також бачили, що представники парламенту і президента робили все, щоб покарання (для суддів – ред.) не було, — підкреслив Соболєв.

При цьому депутат не виключає появи в Україні нового протестного руху і стверджує, що ненасильницькі акції протесту в Києві можуть перерости у більш жорстку форму.

Раніше агентство QHA повідомляло, що за чотири роки в Україні звільнили менше 15% суддів Майдану.

QHA