МОСКВА (QHA) -

Кандидат в президенти Росії Ксенія Собчак вважає, що в Криму має відбутися міжнародний референдум, оскільки це єдиний можливий варіант вирішення конфлікту з окупованим Кримом. Про це вона повідомила у відеоконференції з українськими журналістами.

Вона зазначила, що головною її метою є повалення режиму в Росії, який існує через вибори і можливості людей брати участь в цих виборах, «а також показати Путіну, що ми (Росія) не хочемо жити в системі незмінності влади, що відбувається зараз».

— Ми не можемо просто взяти і повернути події назад. Просто я не бачу іншого розвитку подій. Ось Росія каже: «Все, Крим тепер не наш, з Донбасу ми йдемо». Що буде далі? Далі настане громадянська війна. Це теж, на мій погляд, очевидно. Тому що ми не можемо робити з цими людьми (кримчанами) так, ніби вони м'ячик у грі. Сьогодні на нашому боці, завтра м'ячик перекинули.

Собчак додала, що потрібно шукати компроміс між Україною та Росією, у тому числі, і з приводу «кримського питання».

— Мені здається, це цілком прийнятне компромісне рішення міжнародний референдум з кількома запитаннями «хоче Крим бути незалежним», «хоче бути частиною Росії», «чи хоче він бути частиною України». Це не кращий варіант вирішення, але, на мій погляд, він єдино можливий. Кращий варіант був узагалі туди не лізти.

Кандидат в президенти РФ також зазначила, що в участі у конфлікті на Донбасі неприпустима фактична і юридична участь Росії.

— Так, я вважаю, що Росія ніяк у цьому конфлікті не повинна брати участь. Більш того, я вважаю, що цей конфлікт частково був спровокований так чи інакше Російською Федерацією ... Так, Росія повинна зробити все можливе, щоб повернути мир в Донецьк, з тим, що ми там є, ось це все повинно бути виведено за кордон, і в цьому сенсі Україна незалежна сусідня держава  в стані самостійно вирішувати подібні проблеми.

Нагадаємо, Ксенія Собчак вважає, що бідність росіян безпосередньо пов'язана з анексією у 2014 році Криму. За її словами, поки люди не бачать цього взаємозв'язку. Вона додала, що наразі в Росії також не спостерігається "стабільність".

QHA