МОСКВА (QHA) -

Російську журналістку Ксенію Собчак, яка заявила про намір балотуватися на пост президента РФ, можуть притягнути до кримінальної відповідальності за її слова про те, що Крим є українською територією.

Про це заявила адвокат Оксана Міхалкіна.

— Кримінальну відповідальність за сепаратизм ще ніхто не відміняв. Але для порушення кримінальної справи необхідна експертиза. Якщо експерти знайдуть в цій фразі ознаки екстремізму або сепаратизму, то Собчак можуть притягнути до кримінальної відповідальності, сказала Міхалкіна.

Керівник правозахисної групи "Агора" Павло Чиков зазначив, що в Росії (зокрема, в окупованому Криму) більше 20 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності за фрази, аналогічні висловленню телеведучої. Кримінальні справи були порушені за статтею 280.1 Кримінального кодексу РФ (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації).

— Зараз у Криму судять кримського татарина Сулеймана Кадирова за таку ж фразу... Всього по країні притягнуто до відповідальності щонайменше 20 осіб за висловлювання про приналежність півострова, які навіть не були закликами,  зазначив він.

Нагадаємо, раніше Ксенія Собчак заявила, що з точки зору міжнародного права Крим український.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зазначив, що українській стороні не слід обривати ініціативи російських політиків, які визнають Крим українською територією, але і не можна втягуватися в ці обговорення до повної деокупацію півострова.

Ксенія Собчак повідомила про свій намір взяти участь у виборах президента Росії 2018 року.

На заяву журналістки відреагував Кремль. Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Собчак повністю відповідає критеріям, які висуваються до кандидатів у президенти російським законодавством.

Джерело: Події Криму

QHA