КИЇВ (QHA) -

Продовження мандата спеціальної моніторингової місії на Донбасі дуже важливо для України, оскільки СММ ОБСЄ — це очі й вуха України та міжнародного співтовариства на Донбасі, повідомила у коментарі QHA речник МЗС України Мар'яна Беца.

— Це стандартна процедура. Мандат місії був ухвалений ще у березні 2014 року. Він не змінився. Це просто продовжується на рік. Для нас це важливо, тому що хто б не критикував місію, але вона — це очі й вуха на Донбасі. Якби їх не було, ми б узагалі не мали розуміння, що відбувається на лінії розмежування, на території окупованого Донбасу. Принаймні, ті звіти, які вони нам надсилають, дають картину того, що відбувається, і ми дуже цінуємо підтримку ОБСЄ. Дуже важливо, що вона була продовжена.

Речник МЗС України також нагадала, що мандат місії поширюється і на Крим.

— Місія ОБСЄ має мандат і на території Криму. Ми неодноразово на цьому наголошували.

За її словами, вчора у своїй заяві постійний представник України при ОБСЄ Ігор Прокопчук сказав чітко, що місія має мандат і на території окупованого Криму, оскільки Україна має міжнародно визнані кордони, а Крим — це частина України і у світі ніхто не визнає незаконну окупацію Криму.

Нагадаємо, Постійна Рада Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) продовжила мандат Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні до 31 березня 2019 року.

QHA